Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych

• Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to propozycja dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków. Wiemy jak istotną role odgrywa dzisiaj ukończenie szkoły średniej i świadectwo dojrzałości.
  • Ukończenie Liceum dla Dorosłych daje szansę na zdobycie lepszej pracy, otwiera drogę do dalszego kształcenia.
  • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to szkoła dla tych, którzy zakończyli edukację na poziomie ośmioletniej szkoły podstawowej, gimnazjum lub ukończyli zasadniczą szkołe zawodową.
  • Nauka trwa 3 lata (6 semestrów). Nauka rozpoczyna się od klasy pierwszej liceum z wyjątkiem absolwentów ZSZ.
  • Dla absolwentów ZSZ nauka może trwać 2 lata (4 semestry - przyjmowani są na drugi rok).
  • Słuchacz który został zapisany na semestr 3 w przypadku wystapienia różnic programowych będzie musiał zdawać egzaminy klasyfikacyjne wyrównujące róznice programowe.
  • Nauka w szkole odbywa się w systemie zaocznym (sobota i niedziela, średnio dwa razy w miesiącu)
  • Do szkoły mogą zostać przyjęte osoby mające 18 lat, a także kończące 18 lat w roku kalendarzowym, w którym są przyjmowane. Nie ma górnej granicy wiekowej.

Jakie otrzymasz wykształcenie?

Ukończenie liceum ogólnokształcącego dla dorosłych daje wykształcenie średnie. Po zdaniu egzaminu maturalnego, absolwent otrzymuje świadectwo maturalne.

Ukończenie liceum ogólnokształcącego dla dorosłych umożliwi absolwentowi kontynuację kształcenia w szkole policealnej lub wyższej.

Jakich będziesz uczył się przedmiotów?

W procesie kształcenia słuchacze uzyskują wiedzę w zakresie przedmiotów ogólnokształcących. Przedmioty realizowane będą na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Co będziesz umiał?

W toku kształcenia w liceum ogólnokształcącycm dla dorosłych słuchacz nabędzie wiadomości i umiejętności niezbędne do zdania egzaminu maturalnego.

Słuchacz, który ukończył Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych może:

• podjąć naukę w szkole policealnej i uzyskać tytuł technika,
  • uczestniczyć w kwalifikacyjnych kursach zawodowych, pozwalających na uzyskanie tytułu technika.

Słuchacz który ukończył szkołę i zdał maturę może:

• podjąć naukę w szkole policealnej,
  • podjąć naukę na kwalifikacyjnych kursach zawodowych,
  • kontynuować naukę na studiach wyższych.

Ostatnia modyfikacja tej właśnie strony odbyła się 2014.09.08, 13:36.