Szczęśliwy numer

Regulamin „Szczęśliwy Numer”

ZST STRZYŻÓW

1. „Szczęśliwy Numer” to wylosowana liczba, która odpowiada numerowi ucznia w dzienniku lekcyjnym.
  2. Losowanie „Szczęśliwego Numeru” będzie odbywało się za pomocą funkcji w dzienniku elektronicznym. Funkcja ta umożliwia każdego dnia losowanie numeru z dzienników, osobno dla każdej szkoły tj. Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia o godzinie 6.45. Wylosowany numer nie powtarza się, aż do wyczerpania wszystkich dostępnych liczb.
  3. Uczeń nieobecny w szkole, którego numer w dzienniku stał się „Szczęśliwym Numerem”, traci szansę z jego korzystania, do czasu następnego losowania.
  4. Od wyniku losowania nie ma odwołania.
  5. „Szczęśliwy Numer” obowiązuje podczas dni szkolnych.  Wstrzymany jest podczas świąt i dni wolnych od zajęć.
  6. „Szczęśliwy Numer” zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnych, niezapowiedzianych kartkówek, ale nie zwalnia od pisania zapowiedzianych lub przełożonych sprawdzianów, kartkówek czy aktywnego udziału w lekcji. Za pracę na lekcji uczeń może zostać oceniony.
  7. „Szczęśliwy Numer” nie dotyczy lekcji wychowania fizycznego.
  8. Uczeń posiadający „Szczęśliwy Numer” nie jest zwolniony z przestrzegania regulaminu szkolnego. Szczęśliwy numerek nie chroni od uwag za złe zachowanie. W przypadku nieodpowiedniego zachowania uczeń traci swoje przywileje, których może go pozbawić nauczyciel przedmiotu oraz na wniosek pracownika szkoły – wychowawca klasy.
  9. Z przywileju „Szczęśliwego Numeru” uczeń nie może korzystać na zajęciach, z których otrzymał na semestr ocenę niedostateczną lub jest nieklasyfikowany oraz opuścił więcej niż 30% godzin lekcyjnych bez usprawiedliwienia.
  10. Uczeń posiadający danego dnia „Szczęśliwy Numer” ma obowiązek informować o tym nauczyciela przed rozpoczęciem lekcji (zaraz po wejściu do sali).

Ostatnia modyfikacja tej właśnie strony odbyła się 2019.10.17, 12:05.