Ubezpieczenie NNW

Informujemy, że Zespół Szkół Technicznych zapewnia uczniom możliwość zawarcia grupowego ubezpieczenie NNW. Warunki ubezpieczenia, sposób zgłaszania szkody i inne szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia udzielane są w sekretariacie szkoły u wychowawcy klasy lub poniżej. Jednocześnie przypominamy, że uczniowie uczący się w Technikum jak i Branżowej Szkoły I Stopnia pracują przy maszynach i są narażeni w większym stopniu na wypadek.

Młodzież naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym w wyniku postępowania przetargowego ubezpieczon jest w firmie:

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

ul. Noakowskiego 22, 00-668 Warszawa

(godziny pracy - 8.00 - 16.00):

Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy

KRS 0000054136, NIP 526-00-38-806,

Strona ubezpieczyciela - http://www.interrisk.pl/

Dodatkowe informacje dotyczące ubbezpieczenia NNW

1. Ulotka informacyjna dla rodziców,
  2. Ogólne Warunki Ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży wraz z tabelami uszczerbku na zdrowiu,
  3. Załącznik do polisy przedstawiający dodatkowe klauzule - [ zobacz ]
  4. Druki zgłaszania szkód,
  5. Procedury zgłaszania szkód NNW,
  6. Lista wraz z oświadczeniem dla rodziców.

W przypadku jakichkolwiek problemów przy zgłaszaniu szkody prosimy o kontakt z dyrekcją ZST.

Przypominamy, że zgodnie ze statutem ZST:

§ 14

UBEZPIECZENIE UCZNIÓW

1. 1. Każdy rodzic (prawny opiekun) ma prawo skorzystać z dobrowolnego grupowego
    ubezpieczenia swojego dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków.
    2. Szkoła pomaga w zawieraniu w/w ubezpieczenia, przedstawiając Radzie
    Rodziców oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Decyzję o wyborze
    ubezpieczyciela: podejmuje Rada Rodziców w czerwcu na przyszły rok szkolny
    lub Dyrektor Szkoły po rozstrzygnięciu przetargu zorganizowanego przez Szkołę
    na zasadach określonych przez Radę Pedagogiczną.
    3. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek rodzica lub wychowawcy klasy,
    Dyrektor Szkoły może podjąć decyzję o sfinansowaniu kosztów ubezpieczenia ze
    środków finansowych szkoły.
    4. Obowiązkiem rodziców uczniów wyjeżdżających na praktyki zawodowe, wycieczki
    itp. za granicę, jest posiadanie ubezpieczenia od kosztów leczenia podczas
    wyjazdów zagranicznych.
    ubezpieczenia wychowanków od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)
    podczas zajęć. Obowiązek spoczywa na rodzicach ucznia.
    6. Uczeń nie posiadający ubezpieczenia NNW nie może korzystać
    z organizowanych przez szkołę wycieczek i imprez.
    Każdy rodzic (prawny opiekun) ma prawo skorzystać z dobrowolnego grupowego ubezpieczenia swojego dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków.
  2. Szkoła pomaga w zawieraniu w/w ubezpieczenia, przedstawiając Radzie Rodziców oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Decyzję o wyborze ubezpieczyciela: podejmuje Rada Rodziców w czerwcu na przyszły rok szkolny lub Dyrektor Szkoły po rozstrzygnięciu przetargu zorganizowanego przez Szkołę na zasadach określonych przez Radę Pedagogiczną.
  3. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek rodzica lub wychowawcy klasy, Dyrektor Szkoły może podjąć decyzję o sfinansowaniu kosztów ubezpieczenia ze środków finansowych szkoły.
  4. Obowiązkiem rodziców uczniów wyjeżdżających na praktyki zawodowe, wycieczki itp. za granicę, jest posiadanie ubezpieczenia od kosztów leczenia podczas wyjazdów zagranicznych.
  5. Szkoła zastrzega sobie, iż nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu braku ubezpieczenia wychowanków od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) podczas zajęć. Obowiązek spoczywa na rodzicach ucznia.
  6. Uczeń nie posiadający ubezpieczenia NNW nie może korzystać z organizowanych przez szkołę wycieczek i imprez.

Zgodnie z Rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz.U.2010.244.1626) oraz Rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 24 sierpnia 2017 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu Dz.U.2017.1644:

"§ 8. 1. Szkoła kierująca uczniów na praktyczną naukę zawodu:

3) zapewnia ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków;"

Oznacza to, że uczeń powinien posiadać ubezpieczenie NNW. Rodzic/uczeń może we własnym zakresie ubezpieczyć ucznia.

Ostatnia modyfikacja tej właśnie strony odbyła się 2017.10.31, 14:21.