Zadania Kierownika Szkolenia Praktycznego

Do zadań kierownika szkolenia praktycznego należy:

1. Pełnienie nadzoru organizacyjnego i pedagogicznego nad przebiegiem praktycznej nauki zawodu. (opracowanie planu praktyk zawodowych)
  2. Organizowanie i nadzór nad przebiegiem egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w technikach i zasadniczej szkole zawodowej.
  3. Przygotowanie harmonogramu praktyk zawodowych ze szczególnym uwzględnieniem: liczebności grup wynikającej ze stosowania przepisów BHP, wykazu prac wzbronionych młodocianym, a także warunków lokalowych i technicznych w miejscu odbywania praktyk.
  4. Ustalanie z zakładami pracy miejsc odbywania praktyk zawodowych.
  5. Wizytowanie uczniów na praktykach zawodowych i prowadzenie arkuszy spostrzeżeń i uwag nt jakości odbywanych przez uczniów praktyk.
  6. Nadzór nad zajęciami praktycznymi w CKP Dobrzechów.
  7. Organizacja i kontrola praktycznych zajęć specjalistycznych.
  8. Terminowe opracowywanie materiałów sprawozdawczych z praktycznej nauki zawodu.
  9. Współdziałanie z radą pedagogiczną w zakresie szkolenia praktycznego.
  10. Współdziałanie z rodzicami w zakresie szkolenia praktycznego.
  11. Organizacja wyposażenia i zaopatrzenia CKP w materiały dydaktyczne.
  12. Ustalanie terminów kursów zawodowych dla uczniów klas wielozawodowych.
  13. Sporządzanie umów o kształcenie zawodowe z ośrodkami Doskonalenia Zawodowego dla uczniów klas wielozawodowych.
  14. Wypełnianie dokumentacji pedagogicznej dotyczącej ocen (klasyfikacji) z praktyk zawodowych oraz zajęć praktycznych pracowników młodocianych.
  15. Reprezentowanie szkoły w kontaktach z pracodawcami młodocianych pracowników.
  16. Udzielanie konsultacji w zakresie prawa pracy w celu nauki zawodu z obowiązującymi przepisami.

Praktyka  dla uczniów Technikum

Obowiązkiem kierownika szkolenia praktycznego jest zapoznanie,  uczniów ze szczegółowymi wymaganiami edukacyjnymi, wynikającymi z realizowanego programu praktyk oraz sposobami sprawdzania osiągnięć edukacyjnych.

Kierownik szkolenia praktycznego  przedstawia powyższy regulamin każdej klasie nie później niż tydzień przed rozpoczęciem praktyki zawodowej

Praktyczna nauka zawodu w klasach zawodowych

Praktyczna nauka zawodu organizowana jest dla młodocianych pracowników w celu opanowania przez nich umiejętności zawodowych niezbędnych do złożenia egzaminu na czeladnika oraz podjęcia pracy w danym zawodzie.

Kierownik szkolenia praktycznego zapewnia na początku roku nauki w szkole uczniom dostęp do szczegółowych wymagań edukacyjnych wynikających z programu praktyk oraz zapoznaje ich z regulaminem praktycznej nauki zawodu.

Ostatnia modyfikacja tej właśnie strony odbyła się 2014.01.30, 11:58.